Zmieniajmy razem naszą gminę. Twój głos ma moc!

Drogi Sąsiedzie, Sąsiadko,

W ostatnich latach nasza gmina intensywnie się rozwijała, stając się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do życia dla wielu osób.

Rosnąca liczba mieszkańców to nowe wyzwania, przed którymi stoimy.

Milena Jastrzębska

Kandydatka na Radną Gminy Stare Babice

Jestem 4 - na liście

Komitetu Wyborczego Wyborców Sławomira Sumki.

Oto najistotniejsze obszary, które wymagają naszej uwagi:

W naszej gminie w ostatnich latach pojawiły się już oświetlenia przejść dla pieszych, ale nadal pozostają miejsca, które wymagają poprawy bezpieczeństwa pieszych.

W gminie potrzebna jest realizacja zaplanowanych działań związanych z budową hali sportowej, basenu czy lodowiska. Potrzebujemy miejsc, które będą również atrakcyjne dla naszej młodzieży.

Komunikacja publiczna do Warszawy jest pełna. Mieszkańcy potrzebują zwiększenia częstotliwości autobusów lub zmiany w ich kursowaniu tak, by stały się dostępnym i wygodnym środkiem transportu.

Stan dróg w gminie jest w wielu miejscach bardzo słaby. Koszty naprawy dróg przewyższają możliwości budżetowe gminy. Dlatego kluczowym jest pozyskiwanie zewnętrznych funduszy i jasne kryteria wyboru kolejności naprawy dróg.

Nowi mieszkańcy, którzy osiedlają się w naszej gminie, nie wiedzą jak odnaleźć się w gminie. Nie wiedzą skąd czerpać informacje o działaniach w gminie lub o lokalnych wydarzeniach. Nie wiedzą też do kogo kierować się z potrzebami lokalnymi.

Nasza gmina rozwija się bardzo szybko, dzieje się w niej naprawdę dużo zarówno kulturalnie, jak i sportowo. Te dotychczasowe działania powinny być utrzymywane, bo służą naszej społeczności.

Rozwój oparty na pomysłach mieszkańców

Moje działania chcę oprzeć na tym, co jest ważne dla mieszkańców. Uważam to za kluczowe zadanie radnego w gminie.

Dlaczego kandydatuję?

Kandyduję, bo nasza gmina to również moje miejsce.
Chcę przyczynić się do jeszcze lepszego rozwoju tego miejsca. Mieszkam w tej okolicy od 2000 roku, od 2009 roku prowadzę tu firmę, od 2015 roku wychowuję tu dzieci. Moje doświadczenie zawodowe i osobiste sprawia, że widzę zarówno potrzeby, jak i potencjał naszej społeczności.

Zależy mi, aby nasza gmina kontynuowała swój dynamiczny rozwój z ostatnich lat, lecz z naciskiem na harmonijne i zrównoważone podejście. Priorytetem jest dla mnie zapewnienie, aby każdy z nas, wraz z naszymi dziećmi, miał nieograniczony dostęp do kompleksowej infrastruktury edukacyjnej, rozrywkowej oraz efektywnego transportu publicznego. Zobowiązuję się do wsparcia wszelkich inicjatyw, które będą dążyć do realizacji tych kluczowych celów.

Uważam za niezbędne, aby aktywnie słuchać i reagować na potrzeby naszej społeczności. Chcę usprawnić komunikację pomiędzy radnymi, a naszą społecznością. Wspólne tworzenie naszego miejsca jest trochę jak budowanie firmy. Kluczowe dla rozwoju jest słuchanie i reagowanie na potrzeby pracowników, które na co dzień spotykają się z wyzwaniami.

Na co dzień dbam o to, by moja firma była miejscem w którym klienci i pracownicy czują się dobrze. Tak samo chcę dbać, by nasza gmina uwzględniała Twoje propozycje i rozwiązywała problemy jakie napotykasz każdego dnia.

Poniżej znajdziesz miejsce na wpisanie swoich pytań czy sugestii, bym na ich podstawie mogła podejmować działania. Gdy pojawia się wyzwanie, czuję się gotowa do działania. Energia, entuzjazm i wytrwałość to moje znaki rozpoznawcze.

 

Kim jestem?

Milena Jastrzębska

Od 2019 roku współprowadzę rodzinną firmę ORLIŃSCY Salony Optyczne, gdzie pełnię rolę stratega zarządzania, organizuję działania firmy z lotu ptaka, rozwiązuję złożone problemy, a także szkolę współpracowników z umiejętności komunikacyjnych, sprzedażowych i liderskich. Jestem liderką, która pociąga innych do działania. Jako radna chcę te umiejętności i doświadczenie przenieść na obszar gminy.

Od 2017 roku uczę liderów dobrej organizacji pracy i zarządzania czasem. Umiem sprawnie określać priorytety i podejmować ważne decyzje. Będę podejmować tematy ważne dla nas, mieszkańców gminy, i wytrwale doprowadzać je do celu.

Od 2012 roku jako trenerka biznesu, wspieram przedsiębiorców w prowadzeniu ich firm, szczególnie w trudnej sztuce budowania zespołów i dobrej współpracy międzyludzkiej. Potrafię aktywnie załatwiać sprawy i działać między ludźmi, dlatego zadbam o dobrą współpracę w Radzie Gminy, która przełoży się na efekty działań.

Przez 11 lat prowadziłam największą szkołę językową “Strefa Języka” w naszej gminie. Wiem jak wygląda edukacja zarówno z perspektywy rodzica, dziecka jak i nauczyciela. Będę działać blisko edukacji wspierając szkoły i przedszkola w gminie, zarówno publiczne jak i prywatne.

Przez lata poprowadziłam setki spotkań, warsztatów i szkoleń. Usprawnię spotkania Rady Gminy, komisji i znajdę wspólny język na spotkaniach z mieszkańcami.

Na co dzień w mojej pracy zajmuję się dbaniem o dobrą komunikację między ludźmi. Będę trzymać rękę na pulsie w sprawach gminy i informować mieszkańców o tym, co się dzieje w gminie i w radzie, dzięki temu wyborcy będą mieli możliwość na bieżąco odnosić się do planowanych zmian. Do Rady Gminy wniosę kulturę rozmowy i debaty publicznej.

Jestem mentorką w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Potrafię nawiązywać kontakty i budować sieć wsparcia, która przekłada się na moją skuteczność w działaniu.

Skończyłam Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Mam wiedzę z zakresu prawa, ekonomii i polityki, co pozwali mi sprawnie działać w roli radnej w gminie.

Co o mojej działalności mówią inni?

Poznałam Milenę w Klubie Mam Gminy Stare Babice kilka lat temu. Milena prowadziła wtedy warsztaty FRIS, a potem z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w różnych projektach i aktywnościach w naszym Klubie. Od razu wiedziałam, że jest to osoba nietuzinkowa i ta znajomość zaowocuje.

Dlatego bardzo chętnie weszłyśmy w realizację wspólnych projektów dla naszym mam.

Następnie, w ramach długofalowej współpracy Milena wdrożyła w naszej firmie model FRIS, a także wspiera zarząd spółki coachingowo.

Milena jest bardzo konkretna, świetnie pomaga porządkować tematy i przyglądać się problemom z każdej strony, co bardzo ułatwia podejmowanie trudnych decyzji, także na poziomie zarządczym. Regularna praca z Mileną sprawia, że czuję się pewniej jako lider i dyrektor. Milena pomaga mi dostrzegać obszary do pracy i kierunki rozwoju. Wspiera nasz zespół w budowaniu relacji i motywuje do podejmowania wyzwań.

Rekomenduję Milenę, bo jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Zaangażowana we współpracę umiejętnie prowadzi rozmowę, jest bardzo otwarta na drugiego człowieka i chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i radą.

Anna Warzycha-Druzd
BIG BEN

Milenę spotkałam na swojej drodze, gdy prowadziłyśmy razem warsztaty dla kobiet w Starych Babicach. Od razu zachwyciła mnie swoją energią i zapałem do działania. Jest ekspertką z zarządzania czasem, co przekłada się też na jej sprawną organizację pracy i dobrą współpracę z innymi.

Wierzę, że Milena to idealna kandydatka na radną. Jest odważna, zaangażowana i wytrwała.
Ma duże doświadczenie w roli lidera, co na pewno przełoży się na jej działania w gminie.

Głosuję na silne i sprawcze kobiety!

Anna Raczyńska
Trenerka i Mediatorka

Z Mileną współpracuję od kilkunastu lat. Uważam, że z jej sprawczością i energią do działania, w pełni nadaje się na radną w naszej gminie. Przez lata swoimi działaniami wokół edukacji i kobiet pokazywała, że zależy jej na dobru mieszkańców i gminy. Kiedy potrzebuję pomocy, mogę na liczyć na jej bezinteresowną pomoc i zaangażowanie.

Izabela Lipińska
współwłaścicielka Strefa Języka

7 kwietnia Ty decydujesz!

Jestem 4 - na liście

Komitetu Wyborczego Wyborców Sławomira Sumki

Do wyborów pozostało już tylko:

dni
godzin
minut
sekund

Twój głos jest ważny!

Twoja opinia jest istotna

Tutaj znajdziesz ankietę. Zapraszam Cię do jej wypełnienia (4 pytania).

Poznam Twoje wyzwania i obserwacje, które pomogą mi zaadresować obszary do działania w naszej gminie.

Poniżej znajdziesz sekcje pytań i odpowiedzi, w której odpowiadam na te tematy poruszone w ankiecie.

Możesz zdecydować, czy chcesz pozostawić mi swój adres mailowy.

Wówczas będę dzielić się z Tobą informacjami z prac Rady Gminy.

Pytania i odpowiedzi.

W wyborach do Rady Gminy możesz oddać jeden głos na jednej liście. Lista, która uzyska najwięcej poparcia będzie mogła wystawić więcej kandydatów. Osoba z największą liczbą głosów na liście, uzyskuje mandat jako pierwsza. Z okręgu może wejść do Rady kilku kandydatów.

Wszystkie osoby zameldowane, lub dodane do spisu wyborców w okręgu 1, czyli Stare Babice, Klaudyn, Lipków, Kwirynów, Janów.

Nie możesz wówczas na mnie głosować, ale polecam Ci zagłosować na Komitet Wyborczy Wyborców Sławomira Sumki, na innego kandydata. Wierzę, że wójt zebrał do współpracy bardzo zaangażowane osoby.

Tak, możesz głosować jeśli mieszkasz w gminie. Wystarczy, że przedstawisz we wniosku umowę np. na prąd w swoim domu. W wyborach gminnych KAŻDY głos ma znaczenie. Jeśli rozwój gminy jest dla Ciebie ważny, dodaj się do spisu i oddaj głos. Jest wielu mieszkańców, szczególnie tych nowo zamieszkujących gminę, którzy nie korzystają z tego prawa.

https://www.gov.pl/web/gov/zmien-obwod-glosowania-lub-dopisz-sie-do-crw

Chcesz się skontaktować osobiście?

Napisz na mojego maila:
kontakt@milenajastrzebska.pl

lub znajdź mnie na Linkedln:
https://linkedin.com/in/milenajastrzebska

Możesz też skorzystać z formularza:

2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone.